Photon – Speaking Practice I like/I don’t like

Robot: Photon Robot
Klasa: 1-3
Poziom: Łatwy
Program: Photon Draw

Proste ćwiczenie wspomagające ćwiczenia konwersacyjne podczas języka angielskiego. Świetnie nadaje się także do ćwiczeń integracyjnych w ramach np. lekcji wychowawczej.

Przygotowujemy drogę dla Photona. Z naszego doświadczenia świetnie sprawdzają się np. puzzle piankowe o szerokości 30cm. Można wykorzystać także nasze maty edukacyjne o kratce 25/30cm. Ważne, by w aplikacji ustawić jeden krok robota na konkretną odległość – u nas to 30 cm.

Na trasie robota umieszczamy obrazki określające czynności, bądź rzeczy o których będziemy mówić. Podczas naszej lekcji rozmawialiśmy o upodobaniach dotyczących jedzenia – wykorzystaliśmy obrazki z zakresu żywność.

Zadaniem uczniów było napisać prosty program poruszania się od jednego obrazka do drugiego zgodnie z zasadą: I like ……, but I don’t like …… . Uczniowie bardziej zaawansowani mieli dopowiedzieć kolejne zdanie, np. I like carrots. They are crunchy, but I don’t like tomatoes. Yuck!

W ramach programowanie uczniowie mieli za zadanie zaprogramować trasę dla robota Photon, dodać kolor czułek i dźwięk w taki sposób, by robot zatrzymując się na polu z jedzeniem które lubią zaświecił antenkami w kolorze zielonym i wydał radosny dźwięk. Następnie po dotarciu na pole z jedzeniem, którego nie lubimy robot zmieniał kolor antenek na kolor czerwony i wydawał smutny, bądź jakiś negatywny dźwięk z zakresu emocji.

Zadanie można realizować też np. z określeniem sportu, obowiązków domowych, czynności dnia codziennego a także określonych zachowań (wtedy zamiast obrazków można na trasie umieścić słowa, np. kłamsto / uczciwość etc.)

Enjoy!

Dodaj komentarz